wtorek, 27 maja 2014

Ekspresowy tort lodowo-bezowy

      Torcik lodowy jest idealny na upały, przygotowuje się go w kilka minut – same zalety. Przepis dostałam od koleżanki, ale wielkiej filozofii tutaj nie ma: bezy plus bita śmietana, a wszystko zmrożone i smakuje jak lody. Ja od siebie dodałam jeszcze owoce. Oczywiście można pokusić się o zrobienie bezików, ale upał nie sprzyja włączaniu piekarnika w małej kuchni. J Latem będzie chyba często u mnie gościł taki torcik – już mam rodzinne „zamówienia”.

torcik lodowy

torcik lodowy

torcik lodowy

Składniki:
  • 300 g małych bez (dziwna deklinacja J),
  • 400 ml śmietany 30 %,
  • 1 łyżka cukru pudru,
  • 125 g borówki amerykańskiej.

Przygotowanie:

Śmietanę ubijamy na sztywno z cukrem pudrem. Bezy (jedną warstwę) układamy w tortownicy lub innej foremce wyłożonej papierem do pieczenia. Wykładamy warstwę śmietany, a następnie kolejne bezy. Powtarzamy warstwę śmietanki. Górę „przykrywamy” bezami. Chłodzimy w zamrażalniku przez kilka godzin lub całą noc. Owoce można dołożyć do śmietanki, ale one wolniej się roztapiają i mogą być zbyt twarde podczas jedzenia. Dlatego borówkę wysypałam dopiero tuż przed podaniem. Smacznego!

2 komentarze:

Dziękuję bardzo za komentarz! Proszę osoby anonimowe o podanie chociaż imienia :)

Z powodu dużej ilości spamu w ostatnim czasie zmuszona jestem wprowadzić obrazkową weryfikację komentarzy. Przepraszam za utrudnienia :)